Pienių žiedų eliksyras – ne tik karalienei

Šį įrašą kviečiu skaityti naująjame Ma’da’mų puslapyje – supstelėkite Čia

Pienės pūkas – debesėlis
ant kojelės pasikėlęs.
Užsimerksi ir papūsi –
debesų pily nubusi.

Čia ištrauka iš J.Degutytės eilėraščio – jis man jau kokius metus yra mylimiausias. Net Kalėdų seniui deklamavau 🙂
Kaskart važiuodama iš Klaipėdos, baigiu akis išsinarinti bežiūrėdama į žydinčių pienių laukus. Atrodo lyg saulė, prastumdžiusi debesis, išsiliejo pievose.  Pats žydėjimas. Gražu.

Kažkur paskaičiau (norėčiau įdėti nuorodą, bet užsimušk – nerandu), kad Anglijos karalienė vartoja pienių sultis su degtine ir kaip vaistą ir kaip organizmą stiprinančią priemonę. Turbūt jai tas pienes išaugina ekologiniame princo Čarlzo ūkyje :). Na, mano kraujas ne toks mėlynas, tai derės žiedai ir iš plaušės 🙂

Rekomenduoju pasidaryti pienių žiedų eliksyrą ir jums – tai puikus organizmo stiprintojas, turintis labai daug vitamino C, geležies. Ypač tinka tiems, kas turi problemų su tulžimi ir kepenimis. Puiki priemonė, reguliuojanti cholesterolį .

Pienių (kiaulpienių ) žiedų eliksyras

Kol negyvenau šiuose kraštuose, net nežinojau , kad pienės ir kiaulpienės  yra tas pats augalas (taip pat su anyta aiškinomės apie pelynus ir mėtyles  ). Nesu girdėjusi, kad Vilniuje kas nors sakytų „kiaulpienė“ :).
Taigi, prisirenkam pienių-kiaulpienių žiedų. Išsiskleidusių, o ne pumpurų ar peržydėjusių.
Kadangi pienės gražios ne tik mums, bet ir visokiausio plauko vabaliukams, užriškite maišelį su pienių žiedais – neapsikentę išsilakstys.
Tada pienių žiedus nuplauname ir ,sudėję į kiaurasamtį, nudžioviname.
Turintiems lėtaeiges sulčiaspaudes – vieni niekai. Išspaudžiate sultis. Neturintiems  reikia susirasti senovinę mėsos malimo mašinėlę – sumalus,  išspausti sultis rankomis per marlę.

500 g pienių žiedų = 300 ml sulčių ( su lėtaeige mašina)

300 ml pienių sulčių + 300 ml degtinaitės = 600 ml eliksyro

Gerti po šaukštą vieną-du kartus per dieną. Kaip stiprinančią priemonę – pavalgius, kaip tulžies veiklą skatinančią – prieš valgį. Turint omenyje, kad eliksyras su degtine – nepadauginkit – ypač vairuojantys 🙂

500 g pienių žiedų = 300 ml sulčių + 300 g tirščių (išspaudų)

300g pienių žiedų išspaudų + 300 g medaus = dar nežinau kas , bet išmesti negaliu 🙂
Paragavau – skanu. Jei susukus rutuliukus ir pavoliojus sezamų sėklose ar kokoso drožlėse – puikūs saldainiai.

Pasidariau arbatos iš šaukštelio tirščių su medum – fantastiškai skani. Kas jautrus vaizdui – perkoškite per sietelį. Lieka sodriai geltona , švelnaus it šilkas skonio arbata. Ypač tinka sergantiems bronchitu.

Geriu ir jaučiu kaip saulės spinduliai suka didįjį kraujotakos ratą 🙂 Belakstant po plaušę su eliksyru ir fotoaparatu, šiemet pirmą kartą išgirdau gegutę kukuojant – matyt visus metus būsiu sveika 🙂
Būkite sveiki ir Jūs .

Reklama

3 mintys apie “Pienių žiedų eliksyras – ne tik karalienei

  1. Labai patiko.Tik neaisku, kiek ilgai galima laikyti tirscius.Gal i saldikli?O siaip puiku.Tai ne medus ar dar kas nors pervirta.Algis

  2. Pienės ir kiaulpienės-ne tas pats augalas! Kiaulpienė yra ta pievų gražuolė, o pienės .auga daržuose ir pražysta į vasaros pabaigą, Išleidžia ilgą stiebą, o ant jo daug žiedų. Kiaulpienė turi tik vieną žiedą.

  3. Kristina, kur tu augai kad rašai tokias nesąmones ,gal jūs mokyklos nelankėte,isimink visam gyvenimui,tai vienas augalas tik skirtingai vadina žmonės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s